Ainult tellijatele
Autor: Triin Tabur • 14. oktoober 2014
Ainult tellijatele
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Testosterooni sisaldavate ravimite seos südameprobleemide riski suurenemisega ei leidnud kinnitust

Euroopa Ravimiameti riskihindamise komitee (PRAC) hindas Eesti poolt algatatud protseduuri käigus testosterooni sisaldavate ravimite südame ja veresoontega seotud tõsiseid kõrvaltoimeid, sh südameinfarkti teket. PRACi hinnangul ei ole kindlat seost südameprobleemide riski suurenemise ja testosterooni kasutamise vahel meestel, kelle organismis ei toodeta piisavalt testosterooni (hüpogonadism), teavitas ravimiamet.

Komitee hinnangul ületab testosteroonist saadav kasu jätkuvalt võimalikud riskid, kuid testosterooni sisaldavaid ravimeid tohib kasutada ainult juhul, kui testosterooni puudus on kinnitatud lisaks kliinilistele nähtudele ja sümptomitele ka laboratoorsete uuringutega.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Hanna SultsMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 385
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708