Haiglate liit võtab lepitaja pakkumise peale aja maha

Haiglate liidu juht Urmas Sule sõnul soovivad nad riikiliku lepitaja kt-lt Henn Pärnalt lisaaega, et esitada oma seisukoht tema tehtud palgatüli lepituspakkumise kohta.

"Oleme seda öelnud talle suuliselt ja saatsime ka kirja, et kolme tööpäeva jooksul ei suuda me seisukohta kujundada," sõnas Sule. "See pole haiglate liidu tahtmine või tahe, vaid poliitiline otsus."

Tema sõnul on Pärna eesmärk töötüli lõpetada, kuid neil on vaja pakkumine läbi arvutada ja selgusele jõuda, kas seda saab täita. Sule sõnul on käivitatud juba konsultatsioonid haigekassa ja sotsiaalministeeriumiga, kellest see sõltub. "Arusaadav, et 28. novembriks, kui haigekassa nõukogus on 2015. aasta ravikindlustuseelarve teine lugemine, peab kõik selge olema," lisas ta.

Arstide liidu tegevjuht Katrin Rehemaa sõnul arstid võtsid lepitaja pakkumise vastu palgakomonendi osas ja saatsid selle kohta ka kirja. "Viimaks nägime edasiliikumist. Aktsepteerime pakkumist, st haigekassa palgakomponenti, aga see peab kehtima kindlasti kahe aasta kohta," lisas ta. Rehemaa sõnul sõltub edaspidine muidugi sellest, mida otsustab haigekassa ja valitsus.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.