Ka haiglad nõustusid riikliku lepitaja palgapakkumisega

Riiklik lepitaja Henn Pärn esitas 16. oktoobril tervishoiutöötajatele ja haiglatele omapoolse pakkumise töötingimuste ja palga osas, mille arstide liit juba eelmisel nädalal heaks kiitis. Haiglate liit palus esiti lisaaega, ent teatas täna lepitajatele, et nõustub tema pakkumisega, kirjutas Postimees Tervis.

Haiglate Liit esitas täna riiklikule lepitajale põhimõttelise nõusoleku sõlmida kollektiivleping tervishoiutöötajate kutseliitudega riikliku lepitaja tingimustel. Samas tõdeti, et leppe saavutamiseks on vaja jätkata läbirääkimisi. Selleks koguneb Haiglate Liidu juhatust koos riikliku lepitaja, Sotsiaalministeeriumi ja Haigekassa esindajaga arutama eelarvevõimaluste üksikasju 6. novembril korraldataval erakorralisel koosolekul.

„Oleme riikliku lepitajaga nõus, et tervishoiutöötajate palka tuleb kindlasti tõsta tagamaks tõrgeteta arstiabi patsientidele ning kindlustunne tervishoiutöötajatele. Lepitaja vahendusel peetud läbirääkimised Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumi esindajatega töörahu saavutamiseks ja palgatõusuks vahendite leidmiseks on olnud edukad. Samas peame olema kindlad, et Haigekassa ja riigi eelarves on palgatõusuks vajalikud summad olemas, seetõttu oleme järgmiseks neljapäevaks kokku kutsunud Haiglate Liidu juhatuse erakorralise koosoleku kolletiivlepingu arutamiseks, kus osalevad ka riiklik lepitaja, Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumi esindajad,“ ütles Haiglate Liidu esimees Urmas Sule.

Haiglate Liit on seisukohal, et kollektiivlepingut on võimalik sõlmida alles siis, kui Vabariigi Valitsus on kinnitanud tervishoiuteenuste loetelu, milles sisaldub ka kokkulepitav töötasu alammäär ning Haigekassa ja riigieelarve arvestavad nende mõjudega.

Riikliku lepitaja pakutud tingimuste kohaselt oleks tervishoiutöötajate töötasu alammääradeks 2015. aastal arstidel 9 eurot tunnis, õdedel, ämmaemandatel ja tervishoiu tugispetsialistidel 5 eurot tunnis, kiirabitehnikutel 4,25 eurot ning hooldustöötajatel 3 eurot tunnis. 2016. aastal oleks arstidel töötasu alammäär 10 eurot, õdedel, ämmaemandatel ja tervishoiu tugispetsialistidel 5,50 eurot, kiirabitehnikutel  4,70 eurot ja hooldustöötajatel 3,30 eurot tunnis.

Haiglate Liit alustas läbirääkimisi kollektiivlepingu sõlmimiseks tervishoiutöötajate kutseliitudega mais. 18. septembril esitasid tervishoiuala töötajate ja tööandjate liidud riiklikule lepitajale ühise avalduse töötüli lahendamiseks. Möödunud nädalal esitas riiklik lepitaja Henn Pärn kollektiivlepingu sõlmimiseks oma ettepanekud, millega Arstide Liit, Õdede Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit nõustusid. Haiglate Liit tööandjana palus vastamiseks ajapikendust, et koostöös Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumiga läbi rääkida palgatõusuks vajalike summade katteallikad Haigekassa eelarves.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.