Apteegikorralduse eelnõu hakatakse ehitama idee ümber, et apteegiturg linnades jääks alates juunist küll vabaks, ent edukamad linnaapteekide omanikud peaksid ka maal apteeke pidama hakkama. Just sellise eelnõu kavandi on riigikogu sotsiaalkomisjoni palvel valmis kirjutanud sotsiaalministeerium, vahendas Postimees Tervis.
Kavand näeb ette, et initsiatiiv maa-apteegi rajamiseks hakkaks tulevikus tulema kohalikelt omavalitsustelt. Apteegi loomist saaks nõuda vaid selline maa-omavalitsus, kelle vähemalt 2000 elanikule jääb lähim apteek kaugemale kui 30 kilomeetrit.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele