Soome OP rajab erahaiglate võrku

Soome finantskontsern OP (varem OP-Pohjola) on otsustanud rajada Soomet katva erahaiglate võrgu.

OP avas esimese Omasairaala (oma haigla - sm. k) märgi alla tegutseva haigla Helsingis möödunud aasta alguses. Haigla keskendus ortopeedia -alastele meditsiiniteenustele ja -protseduuridele, kirjutab Majandus24.

OP teatel ollakse nüüd valmis palju rohkem sellesse suunda investeerima, sest tagasiside on olnud enam kui positiivne. «Usume, et tervishoiuteenustest areneb märkimisväärne uus valdkond tavapäraste pangandus-, kindlustus- ja varahaldusteenuste kõrvale,» ütles OPi juht Reijo Karhinen.

Uued haiglad avatakse Tamperesse ja Turu linna, hiljem ka Kuopiosse ja Oulusse. Samuti on kavas ortopeediale lisada veel teisi tegevusalasid.

«Omasairaala teenusekontseptsioon, kus klient on kogu tegevuse keskmes ja tema eest hoolitsemise ahel võimalikult lühike, on juba muutnud kogu tegevusala,» ütles Karhinen.

Nüüd kavatseb OP laiendada Omasairaala ketti Helsingi ümbrusest Uudenmaa maakonnast kogu Soomet katvaks ning hakata tegelema ka töötervishoiu valdkonnaga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.