Menetlusse võeti eelnõu apteegiteenuse tagamiseks maapiirkondades

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kümme eelnõu, sh ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu.

Sotsiaalkomisjoni 19. novembril algatatud ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu (782 SE) näeb ette tagada apteegiteenuse kättesaadavus väiksema nõudlusega maapiirkondades, kus üldapteeki ega selle struktuuriüksust ei ole ning lähim apteegi tegutsemiskoht jääb kohalike elanike jaoks kaugele.

Eelnõu kohaselt kohustatakse väiksema nõudlusega piirkonnas apteegiteenust osutama sellist üldapteegiteenuse osutamise tegevusloa omajat, kes on Eesti suurematesse linnadesse asutanud vähemalt kümme apteeki ja kelle tegutsemine on kõige tulusam. Sellisele võimalikule meetmele, millega apteegiteenuse parema kättesaadavuse tagamiseks kohustatakse suure nõudlusega piirkondade apteekide pidajaid osutama apteegiteenust ka vähese nõudlusega piirkondades, on viidanud Riigikohus oma vastavas otsuses, samuti ka õiguskantsler. Juhtivkomisjoniks määrati sotsiaalkomisjon.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.