Esimene lumi tõi traumapunktidele palju tööd

Jäiste ja libedate teeolude tulemusena oli haiglate erakorralise meditsiini osakondades (EMO) eile töine päev.

Tartu Ülikooli kliinikumi avalikkussuhete juht Kristi Tael ütles eile, et lisaks tavapärastele olme- ja sporditraumadele on traumapunkti pöördunud palju neid, kes libedal tänaval on tasakaalu kaotanud ja õnnetult kukkunud, kirjutas Postimees.

Kukkumistel on ta sõnul olnud traditsioonilised vigastused nagu randme tüüpilise koha murrud, küünar- ja/või õlaliigese piirkonna põrutused, hüppeliigese murrud.

«Kaks naist vajavad vigastuste tõttu haiglaravi, ülejäänud arsti poole pöördunud inimesed on saanud esmaabi ning lubatud kodusele ravile,» ütles Kristi Tael.

Kella 17 paiku teatas Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhataja Kuido Nõmm, et traumapunktis on käinud 55 inimest, kusjuures tavaline ööpäeva keskmine pöördujate arv on 65. Ta lisas, et õnneks kardetud massilist traumade hulka Tartus tekkinud ei olnud. «Eks hommikuks muidugi pöördujate arv suureneb,» lisas ta.

Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) turundusspetsialisti Kaie Kompuse sõnul on lumesajust alates kella kolmese seisuga ITK EMOsse pöördunud kümme patsienti, kes libedaga kukkusid ja vigastada said.

«Kümnest seitsmel tuvastati randmepiirkonna murrud ja kahele patsiendile tehti operatsioon,» ütles ta. «Ei tea, mis veel õhtu toob, kui pimedas töölt koju minnakse. Igal juhul tasub väga ettevaatlik olla nii kõnniteel kui sõiduteed ületades,» lisas ta.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) kommunikatsioonijuht Inga Lill ütles, et kella poole neljase seisuga on PERHi EMOsse pöördunud seitse libedusega kukkujat. «Eks saadakse murde ja põrutusi, nagu libedaga ikka,» sõnas Lill, et täpsema ülevaate teeb haigla hiljem.


 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.