Ross: areneme evolutsiooniliselt

Haigekassa juht Tanel Ross esines Meditsiiniuudiste poolt korraldatud konverentsil Meditsiin 2014.

Tänavuse aasta kohta tooksin välja kolm märksõna - jätkuvalt on kasvanud üldarstiabi roll - julgen väita, et perearstiabi on hästi kätte saadav. Oluliselt kasvas õendusabi ja seda paljuski koduõenduse osas. Üldiselt on teenuse kättesaadavus hea. Lisandunud on ka uusi ravimeid.

Eriarstiabi on osutatud plaanitud suurusjärgus. Suuri ületamisi pole olnud. Võiks ehk mainida seda, et eriarstiabi kasutanud isikute arv on suurenenud võrreldes eelmise aastaga.

Ambulatoorsete teenuste ravijärjekorrad on enam-vähem sama pikad kui varem. Lubatud aja jooksul vastuvõtule pääsenute arv on siiski kasvanud. Kasvanud on ka personaalse meditsiini roll. Märksõnaks on ka hüvitiste kättesaadavus.

Järgmisse aastasse kandub edasi strateegiline ostmine ja e-teenused.

Mida tähendab meile võrgustumine? See tähendab kust me Eestis millist eriala ostame.

Me tellisime maailmapangalt analüüsi patsiendi tervikliku käsitlemise kohta. Selle analüüsi tulemused saame järgmise aasta esimeses pooles.

Sel aastal valmis meil hinnakujundusmetoodika analüüs, kus vaadatakse, kuidas tagada seda, et kõik mõistlikud kulud oleks kajastunud ka teenuse hinnas.

E-teenustest nii palju, et valmib e-töövõimetusleht. E-saatekiri peaks rakenduma 3-4 aasta jooksul. E-konsultatsiooni lisatakse uusi eralasid.

Eelarve nelja aasta prognoos ütleb, et summad suurenevad igal aastal, kuid see kasv ei ole hetkel nii jõuline kui oli eelmises nelja aasta prognoosis. Kasvutempo ei ole see, mida oleksime lootnud.

Tervise edendamise poolelt - valmistame ette soolevähi sõeluuringu käivitamist. Ennetuse poolelt - jagame rohkem infot laste hambaravi kohta.

Esmatasandi poolelt on meil oluline ülesanne aidata kaasa tervisekeskuste projektide käivitamisele. Plaanis on sõlmida 5aastane raamleping perearstidega.

Tervishoiuteenuste loetellu lisandub 50 uut teenust. Senisest suuremat tähelepanu saab biosimilaride kasutuselevõtt.

Õendusabis kehtivad uued hinnad ja kirjeldused, mis viivad meie hinnad kooskõlla personali nõuetega. Soovime diferentseerida õendusabi voodikoha.

Proovime juurutada meditsiiniseadmetele piirhinda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.