Violetta Riidas • 22. detsember 2014
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ibuprofeen pikendab mõne liigi eluiga

Kes on kergelt külmetanud, võib võtta ibuprofeeni. See on käsimüügiravim, mis saada igast apteegist. Ibuprofeen alandab palavikku, aga vaigistab ka valu ja vähendab põletikku. Ent justkui sellest vähe oleks – ameerika teadlaste uuringust tuleb nüüd välja, et ibuprofeen pikendab ka eluiga, vähemalt mõnedel liikidel, kirjutas ERR Teadusuudised. 

Michael Polymenis Texase A&M ülikoolist märkas ühel heal päeval, et pärmiseened, keda oli ibuprofeeniga kostitatud, elasid teistest pärmiseentest kauem. Siis proovis ta sedasama varbussi ja äädikakärbsega ja sai samasuguse tulemuse. Need olendid ei elanud mitte ainult keskmisest kauem, vaid tundusid olevat seejuures ka tavapärasest tervemad. Eluiga pikenes neil kuni 15 protsenti. Inimese puhul tähendaks see mõndateist aastat.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee