Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Täna lehes: Lahkelt lubadusi
Erakondade lubadused tervishoiusüsteemi parandamiseks kõiguvad vanast heast poliitikast kuni esmapilgul utoopiliseni välja.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla suur saal oli veebruarikuu 13. ja reedel täidetud vaid kolmandiku ulatuses: paarkümmend kitlites arsti, mõned n-ö rääkivad pead ja arstide liidu juhid. Ometi vääris kaks tundi ettekandeid kahtluseta kuulamist, sest pähe kulunud juttude hulka võis eksida ka unenäolisi kokkuvõtteid olukorrast meditsiinis ning uskumatuna näivaid tulevikuplaane.
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.