• 02.03.15, 11:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Elundi saab annetada isikule, kellega on emotsionaalne side

Märtsist hakkas kehtima rakkude, kudede ja elundite hankimise, käitlemise ja siirdamise seadus. Võrreldes kehtinud seadusega laiendati elusdoonorite ringi ja märtsist saab elundi annetada ka isikule, kellega on geneetiline või emotsionaalne side.
„Seaduse muudatus puudutab igat Eesti kodanikku, kes tahaks tulevikus olla doonor või inimesi, kes vajaksid elupäästva ravina siirdamist,“ ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. „Seadusega muutub elundi siirdamise korraldus arusaadavamaks ja ka läbipaistvamaks,“ lisas minister.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.26, 11:45
Saaremaa investeerib 100 000 eurot tervishoiutöötajate toetuseks
Tervishoiutöötajatest on Eestis suur nappus, seda eriti suurtest keskustest väljaspool. Saaremaa vald, kohalikud ettevõtjad ning Kuressaare Haigla on leidnud ja rakendanud aga mitut erinevat meedet, kuidas üheskoos seda olukorda parandada ja arste saarele tööle saada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele