Siret Trull • 31 märts 2015 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Rakuravi toob uued tuuled

Andrus Loog  Foto: Meeli Küttim

Bioloogilise ravi võimalused on Eestis omaks võetud. Ja mitte ainult: eestlased on ka ise alustanud teadustööga rakuravi vallas. Varsti loodetakse jõuda kliiniliste uuringuteni.

Uudsed ravimid ja ravimeetodid võivad juba paari järgmise aastakümne jooksul aidata leida lahenduse nii mõnegi praegu ravimatu haigusega toimetulekuks, usub Taastava Kirurgia Kliiniku veresoonte­kirurg Andrus Loog, kes praktikas kasutab uudseid rakuteraapia võimalusi. Koostöös teadusettevõttega Cellin Technologies veab ta EASi projekti “Rasvkoest eraldatud mesanhümaalsete tüvirakkude rakendused rakuteraapias”.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee