Dermatoskoopia meistrivõistlused tõid kokku spetsialistid üle maailma

Dermatoskoopia on kujunenud viimase kümnendi jooks
Doktor Pille Konno, ITK.

Sel aastal toimusid esimest korda dermatoskoopia maailmameistrivõistlused, kuhu olid osalema oodatud ka Balti riikide esindajad.

Eestlastest võistlesid doktor Pille Konno Ida-Tallinna Keskhaiglast ja doktor Kreete Põder Dr Niine Nahakliinikust. Lisaks oli Eesti spetsialistidele mehelikult toeks doktor Raimonds Karls Lätist, kirjutas ITK Sõnumid.

Meistrivõistlused toimusid Austrias 16.-18. aprillil dermatoskoopia IV maailmakongressi raames Viinis Hofburgis. Kohale olid tulnud dermatoskoopiahuvilised dermatoloogid üle kogu maailma.

Dermatoskoopia on kujunenud viimase kümnendi jooksul melanoomi peamiseks varajaseks diagnostikameetodiks.

Konkurents pani pingutama

Pille Konno sõnul oli otse loomulikult sellisele suurüritusele eelneval nädalal ärevus sees. Enne võistlusi tundus aukartustäratav võistelda maailma parimatega teadmisteproovis. „Tekkis küsimus, kas põnevust ja närvipinget on elus väheks jäänud, et vaja lisaks adrenaliini hankima minna,” muigab ta ise ning julgeb tunnistada, et nädal enne võistlust toimus väga intensiivne teadmiste täiendamine dermatoskoopia atlastest, mis sest, et tegeleme sellega iga päev.

„See on põnev ala, kus ei eksisteeri kunagi kahte täpselt samasugust juhtu, tõsi küll, teatud mustrid korduvad,” kinnitas Konno. „Kohapeal Viinis, Hofburgis nähes, kui pinges on kõik ülejäänud võistlejad, tekkis meil oma Balti tiimiga selline mõnus meeskonna vaim, viskasime nalja, hirm kadus ja olime valmis andma endast parima,“ sõnas ta.

Konno sõnul oli kogu ettevõtmine üles ehitatud väga professionaalselt, pakkudes lõpuni põnevust ja kaasaelamist. „Ekraanil olid pusletükkidega kaetud dermatoskoopia haigusjuhud, iga sekund avanes üks osa pildist, 10 sekundi jooksul tuli õige vastus anda ning kiiremad said esimesena vastata.

Meistrivõistlustel osales 27 võistkonda, mängud toimusid play-off võistlustena, edasi pääsesid vaid võitjameeskonnad.

"Meie esimeseks vastaseks oli väga tugeva dermatoskoopia koolkonnaga maa – Itaalia. Esimeses raundis võitsime neid ülekaalukalt 22:8. See andis meile tuult tiibadesse,” kinnitas Konno. Teisel päeval pidi Läti kolleeg kahjuks lahkuma ja nõnda jäädi Eesti kolleegiga kahekesi Baltikumi eest edasi võistlema.

Vanade kursusekaaslastena koostöö klappis, mõisteti teineteist pilkudest, 21:15 võideti Austraaliat ja Uus-Meremaad. Lõpuks jäädi alla 15:16 Ungarile, nemad olid seekord kiiremad.

„Tore oli see, et kõik kongressil osalenud Eesti arstid elasid meie kaasa. Soovime kindlasti osaleda ka järgmisel võistlusel, mis toimub 2018. aastal. Kui kõik plaanipäraselt läheb, siis juba Eesti võistkonnana," avaldas doktor Konno lootust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.