Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kaks veterinaarravimite hulgimüüjat soovivad liituda
Veterinaarravimite ja -toodete hulgimüüjad Dimela AS ja Remedium AS allkirjastasid ühinemislepingu ning esitasid vastava taotluse Konkurentsiametile.
Mõlemad ettevõtted on veterinaarravimite ja -toodete valdkonnas tegutsenud aastast 1992. Dimela 2014. aasta müügitulu Eestis oli 6,2 miljonit eurot, Remediumil 4,3 miljonit, kirjutas Postimees Tervis.
Apteegi- ja kinnisvaraäri kõrvale viimastel aastatel meediaettevõtteid omandanud suurärimees Margus Linnamäe plaanib nüüd ka veterinaarravimite turu veelgi rohkem enda poole kallutada. Turuosalised peavad Linnamäe juriidiliselt küll korrektseid samme aga ebaeetiliseks.
Eesti veterinaarravimite hulgimüügiturg ei ole küll väga suur, kuid hoogsalt kasvav ning Margus Linnamäe Magnum Veterinaaria ei rahuldu kindlasti praeguse teise kohaga. Teravast konkurentsist hoolimata aitab ettevõtetel kasumit teenida ka söödalisandite, lemmikloomade kaupade jm müük.
Praegu toimub see, et keegi tuleb suure rahaga veterinaariaturule. Seda pole veterinaarias seni toimunud, ütleb veterinaarravimite hulgimüüja Dimela ASi nõukogu esimees Kadri Kullman.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.