Veebirakendus aitab uurida patsientide rahulolu

Patsiendid. Sinised sussid.
Patsiendid. Sinised sussid.

Tehnikaülikooli tervishoiutehnoloogia õppekava tudengite algatusel käivitatud ettevõte Likemed OÜ on võtnud eesmärgiks parandada patsiendi ja tervishoiusüsteemi vahelist kommunikatsiooni.

Selleks töötati välja spetsiaalne veebirakendus, mille sihtgrupp on perearstikeskused, haiglad, hambakliinikud ja muud tervishoiuasutused, kirjutas Postimehe terviseportaal.

"Oleme teada saanud, et patsiendi arvamust ja hinnangut peetakse väga vajalikuks, aga selle info kogumine on meditsiinipersonalile lisategevus," ütles Likemedi analüütik Mariliis Kampus. "Nemad on oma eriala spetsialistid ega peaks end muuga koormama, seepärast olemegi võtnud hinnangute kogumise ja analüüsimise enda ülesandeks," lisas Kampus.

Sageli kardetakse, et rahuloluküsitluse vastusteks saab ainult negatiivse fooniga tagasisidet. Kindlasti on patsiendi jaoks just ebameeldiv kogemus see, mis mõjutab tugevamalt ja paneb arvamust välja ütlema. Seda eriti tervishoius, kus mured puudutavad inimesi niivõrd lähedalt.

"Meie kogemus näitab, et suur osa patsientidest märgib süsteemselt kogutud tagasisides mõistvalt, et pikas ootamises ei ole süüdi arst, vaid see sõltub kogu raviasutuse ja tervishoiusüsteemi korraldusest.  Tihti pakutakse lahendusvariante, mida on lihtne rakendada, kasvõi paremaks info kommunikeerimiseks," toob Kampus näite.

Kohati vastandub see lähenemine internetipõhistele avalikele kommentaariumitele ning annab patsiendikommunikatsiooni juhtimise hoovad ja kasutamise võimaluse tagasi meditsiinipersonali kätte. Tagasisidet peab Kampuse sõnul koguma süsteemselt ja struktureeritult, mis aitab leida ideid rahulolu tõstmiseks ja vaatab tervishoiuasutust kui terviklikku tervishoiuorganisatsiooni – inimeste kogumit, kes teevad oma tööd hingega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.