Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Põdder: Võrgustumine on tühikargamine
Sotsiaalministeerium soovib teiste hulgas Jõgeva haigla võrgustada, kuid haigla juht Peep Põdder ei arva sellest eriti midagi.
Läänemaa Haigla ravijuht Kai Tennisberg leiab, et Dr Põdderil on õigus, et võrgustumine ei anna juurde ei raha ega inimesi. Ometi on võimalik tema sõnul olemasolevat pisikest ressurssi mõistlikumalt planeerida ja vältida seda, et üsna lähedases tulevikus puudub maakondades arstiabi üldse.
Järgmise seitsme aasta jooksul tuleb maakonnahaiglatel langetada otsus, kas jätkata iseseisvalt või võrgustuda Põhja-Eesti Regionaalhaigla või TÜ Kliinikumiga.
Eelmise nädala neljapäeval toimunud külaskäigul arutasid Põhja-Eesti regionaalhaigla esindajad koostööd Kuressaare haiglaga ning võtsid linnapea Madis Kallasega üles ka võimaliku võrgustumise teema.