Nova Vita hakkab pakkuma munarakkude külmutamist

Tallinnas tegutsev viljatusravikliinik Nova Vita hakkab omanike vahetuse tõttu pakkuma Eestis varasemalt kättesaamatuid teenuseid ja protseduure.

Nova Vita osteti hiljuti ära Soome kõrgetasemelise viljatusravikliiniku Ovumia OY poolt. Uuel omanikul on plaan arendada viljakusalast tegevust mitmete uute protseduuride ja diagnostiliste meetodite pakkumise läbi Eestis. Sealhulgas on juba 2015. aasta jooksul plaanis pakkuda munarakkude külmutamise võimalust, mida Eestis varasemalt tehtud ei ole. Lisaks sellele on plaanis oluliselt suurendada välismaiste viljatusravipatsientide toomist Nova Vita Kliinikusse eelkõige Soomest, Skandinaaviamaadest ja Kesk-Euroopast.

Ovumia juhatuse esimees, Pekka Sillanaukee: „Näeme selgelt, et Eesti tervishoid on arenemas rahvusvahelises suunas. Tegemist on hea võimalusega tõsta laborteenuste taset varasemast veelgi kõrgemale, et see vastaks maailma tipptasemele ning tagada Eesti inimestele parim võimalik viljatusalane ravi.“

Sillanaukee sõnul julgustas neid ostutehinguga lõpuni minekul ka Eesti valitsuse plaan liikuda edasi patsiendi vaba liikumise direktiiviga. „Tegemist on positiivse ja õige trendiga, suunamaks patsiendid sinna, kus on valmisolek ja suutlikkus neid kohe teenindada,“ sõnas mees.

Nova Vita tegevjuht Merike Seer näeb ettevõtte müümisest tulenevaid eeliseid: „Meie töötajad jäävad ettevõtte müügist hoolimata samaks, aga koostöös Ovumia kogenud spetsialistidega saame laiendada oma oskusteadmiste ja teenuste baasi. Koostöös Ovumia OY-ga tulemusel, lisandub uusi töökohti Nova Vita Kliinikus.” Seeri sõnul on jätkuvalt tugev ka koostöö Haigekassaga ning Eesti patsientidele loodetakse edaspidigi kvaliteetseid teenuseid pakkuda.

Nova Vita kliinik on pühendunud kvaliteetsete ja usaldusväärsete viljatusravi- ja sellega seotud laboriteenuste pakkumisele, panustades tugevalt ka teadus- ja arendustöösse. Nova Vita uus omanik Ovumia OY on Soome viljatusravikliinik, mis teeb laia rahvusvahelist koostööd haiglate ja uuringukeskustega.   

 

Nova Vitast äriregistri põhjal

Selle aasta mai lõpust on ASi Nova Vita ainuomanik Fondia Baltic OÜ, mis kuulub omakorda Soome firmale Fondia OY. Augustist on ettevõttele lisandunud juhatuse liige Ari Pekka Kalevi Sillanaukee, lisaks senisele juhatuse liikmele Merike Seerile. Lisaks on aprillist juhatuses Nina Johanna Horelli-Kuitunen, kes tegelikult oli juhatuses juba ka näiteks 2002. aastal. Nova Vita aktsiakapitali suuruseks on 89 900 eurot.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.