Antibiootikumidel ei ole Eestis väga suurt kasutust võrreldes teiste riikidega

Alanud nädalat tähistatakse Euroopas antibiootikumi teadlikkuse nädalat, mis keskendub seekord antibiootikumide (AB) vastutustundlikule kasutamisele. OECD andmetel on Eestis asjad üsna head, oleme kasutamiselt tagant kolmandad.

OECD andmetel on Eesti ABde kasutamiselt tagant kolmas. Meist tagapool on Holland ja kõige viimasel kohal Tšiili.

Eestis on AB tarbimine 11,7 päevadoosi 1000 inimese kohta päevas (2013 või lähima aasta andmed). Tšiilis aga näiteks  9,4 päevadoosi.

OECD keskmine on 20,7 päevadoosi. Esikohal on selles tabelis Türgi, päevadoosidega 42,2. Teisel kohal on Kreeka 32,2 ja kolmandal Prantsusmaa 30,1 päevadoosiga. 

Lätis on päevadooside arv 13,5 ja Leedus 18,5.

Põhjamaadest on Soomes päevadooside arv 18,3, Rootsis 13,0, Norras 16,2, Taanis 16,4.

Eri riikides läbi viidud uuringud näitavad, et antibiootikumide (AB) väljakirjutamine kasvab oluliselt hingamisteede viirusnakkuste perioodil. Terviseameti poolt tellitud värske antibiootikumi teadlikkuse uuring kinnitab sama suundumise kehtimist ka Eestis, sest üle poolte küsitlusele vastanutest arvas, et antibiootikumid tapavad viirusi ja kolmandik vastanutest olid kindlad, et antibiootikumid ravivad külmetust ja grippi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.