Vegandieedist tekkinud tervisekahjustused on jõudnud Eesti lasteni

Tallinnas on arstide järelevalve all vegandieedist pöördumatu tervisekahjustuse saanud laps, krampidega on haiglasse toodud veel kaks vegandieedile sunnitud last. Facebooki rühma kogunenud veganitest emad kirjeldavad lastel vitamiinipuudusest tingitud hädasid, kuid ei kuula arstide nõu ega loobu lapse tervisega mängimast.

Üks ema kirjeldab oma seitsmeaastase lapse vegandieedi tagajärgedele viitavaid tõsiseid vaevusi, kuid keeldub siiski lapsele loomset toitu andmast. „On kellelgi olnud kogemust raskekujulise D-vitamiini puudusega? Kuidas saite jagu ja kaua normaalse taseme saavutamine aega võttis?

See ei ole ainus näide ühest Eesti veganite Facebooki grupist. Neid on praeguseks mitu, suuremate linnade kohta eraldi ja peale selle veel üksnes veganitest lapsevanemaid ühendav grupp, mis on nii suure saladuskatte all, et seda otsinguga Facebookist ei leia. Suvise seisuga kuulus sinna ligi poolsada lapsevanemat, kes on otsustanud oma lapse üles kasvatada üksnes taimetoiduga.

Edasi loe Eesti Päevalehest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.