Vilja Savisaar-Toomast: HIV-epideemia pidurdamiseks tuleb tegutseda radikaalselt!

Vilja Savisaar-Toomast
Vilja Savisaar-Toomast

Täna Tallinnas toimunud avalikul HIV-teemalisel ümarlaual „Eestis on liiga palju positiivseid. HIV-positiivseid“ ütles Riigikogu HIV-ennetuse toetusrühma esimees Vilja Savisaar-Toomast, et HIV-epideemia Eestis ei lähe mööda, kui me ei tegutse radikaalselt ega pidurda selle levikut.

"Need numbrid räägivad väga tõsisest olukorrast,” sõnas Vilja Savisaar-Toomast. "Ma soovin, et me ütleksime täna selgelt välja, et meie kõigi ühine mure ja soov on, kuidas pidurdada Eestis HIV-levik. Kuidas leida üles positiivsed, kuidas saada nad ravile. Ja kes ja kuidas peaks seda kõike koordineerima."

"HIV-testimine on vabatahtlik. Kui inimesele tehakse analüüse – miks ei võiks alati ei teha ka HIV-testi? Kui inimene juba pöördub arsti poole, siis teha talle alati ka HIV-test?" küsis Vilja Savisaar-Toomast. "Loodan, et HIV-testist saab täiesti tavaline test. Muidugi, me peame saama patsiendilt nõusoleku. Osa riikides ongi see juba loomulik. Näiteks minu tütar elab Inglismaal ja ta ütleb, et kui ta läheb arsti juurde, tehakse talle alati ka HIV-test."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.