Õdede liit plaanib ametiühingute keskliidust lahku lüüa

Nelja tuhande liikmega Eesti Õdede Liit (ÕEL) kavatseb lahkuda ametiühingute keskliidust, sest nende sõnul on õdede liit saanud vähe vajalikke koolitusi ja abi, liitu kuulumine on aga õdede jaoks küllalt kulukas.

Ametiühingute keskliit tunnistas, et on tegelenud rohkem hädas olevate alaliitudega ning jätnud unarusse tugevad liidud nagu õdede liit, vahendas ERR.

Põhjus, miks eile uue presidendi saanud õdede liit ei soovi enam ametiühingute keskliidus jätkata, on selles, et aastas panustab nelja tuhande liikmega alaliit ametiühingute keskliitu umbes seitse kuni kaheksa tuhat eurot, aga see, mida tagasi saadakse on vähene. Näiteks tõi Tiina Teder koolitustekava, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ei ole saanud ka sealt piisavalt know how-d. Me oleme tegelikult algatanud ise, koolitanud oma usaldusisikuid ise, kuna näeme, et me ei saa sellist know-how'd nende poolt," rääkis Teder.

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on õed väga tublid ja suudavad teha ise seda, mida keskliit teistele haruliitudele pakub.

Õdede liit on oma murest keskliidule rääkinud juba varem, kuna aga lahendust ei ole leitud, siis tegi oktoobris toimunud volikogu otsuse.

"Kuna see olukord ei ole muutunud ajaga, siis me lihtsalt oleme avaldanud soovi välja astuda," kinnitas Teder.

Peep Petersoni sõnul toimub nelja tuhande liikmega õdede liidu lahkumine 27 tuhande liikmega keskliidust natuke liiga vara, sest umbes poole aasta pärast on jõudmas kätte projektid ja koolitused, mis oleks abiks just sellistele tugevatele alaliitudele nagu õdede liit.

"Meie tõdemus on see, et me ei saa tegeleda ainult järeleaitamisega, vaid peame ka eestvedamisega tegelema. Ja tõepoolest, õdede liidu kõrval on olnud meil väga palju tugevaid liite veel. Me peame hakkama neile rohkem pakkuma, et neil ei tekiks kiusatust lahkuda," rääkis Peterson.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.