Andres Kork: selline koondamine on loogikavastane

Arstide liidu eelmine president Andres Kork
Arstide liidu eelmine president Andres Kork

Valitsuse ettekirjutus tööealise elanikkonna vähenemise tõttu haiglates töötajaid koondada on loogikavastane, sest rahvastiku vananedes arstiabi vajadus suureneb, mitte ei vähene, annab Eesti Arstide Liit oma pressiteates teada.

Arstide liit nõustub Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu liikme professor Kiiveti arvamusega, et seda ei ole võimalik teha ja ilmselt on tegemist eksitusega. Kindlasti ei vähenda haiglate tugipersonali koondamine riigivalitsemise kulusid, sest haiglad ei ole riigieelarvelised asutused, vaid haigekassa maksab neile patsientidele osutatud arstiabi eest.

„Haigekassa vähendab oluliselt eriarstiabi mahtu, kuid suurhaiglate lepinguid kärped tõenäoliselt ei puuduta, nii et need on töötajate koondamiseks kõige ebaloogilisem valik,“ ütles arstide liidu ekspresident Andres Kork.

Meie tervishoiu üks suuremaid probleeme on arstide ja õdede ülemäärane töökoormus, mis tugipersonali koondamisel võib veelgi kasvada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.