E-tervishoiu digitaalvõimekuse arendamist asub juhtima Imbi Kivi-Sild

Arvuti
Arvuti

Imbi Kivi-Sild töötab tulevikus sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni valdkonna asekantsleri Ain Aaviksoo alluvuses digitaalvõimekuse arendamise osakonna juhina.

Tema peamine eesmärk on muuta e-tervishoiu teenuste kasutamine sama lihtsaks ja mugavaks nagu see on tänasel hetkel maanteeametis.

Asekantsler Ain Aaviksoo sõnul luuakse ministeeriumi juurde tugev e-teenuste arendusmeeskond, kes koostöös tervisevaldkonnaga (tervishoiuteenused, ravimid, rahvatervis) tagab erinevate arendusprojektide omavahelise kooskõla ja partnerite kaasatuse. Ta lisas, et see on kasutajasõbralike IT-lahenduste oluline eeltingimus.

„Mullu avaldatud riigikontrolli audit kritiseeris jõuliselt senist praktikat, kus e-tervishoiu strateegiliste valikute tegemine toimus väljaspool ministeeriumit E-Tervise Sihtasutuses. Viimane jätkab edaspidigi teenuste väljaarendamist, kuid strateegilised otsused tehakse koos tervisevaldkonnaga ministeeriumi tasandil. Sellise tegutsemise õigsust näitab ka senine teiste riikide kogemus,“ lisas Aaviksoo.

Imbi Kivi-Sild on 2005. aastast alates tegelenud infotehnoloogia alaste toodete ning teenuste arendamisega esmalt Elektrilevis ja Eesti Energias. Olulisim sellest perioodist on seotud elektri vabaturu ettevalmistusega. Viimased kolm aastat on ta juhtinud Maanteeameti infotehnoloogia osakonda, mille käigus ehitas üles kaasaegse IT osakonna ja käivitas ameti arendusprojektide portfelli juhtimise. Sel aastal tunnustati maanteeameti e-teenuseid parima avaliku sektori teenuse auhinnaga. Lisaks on ta töötanud välja erinevaid juhend- ja näidismaterjale avaliku sektori e-teenuste arendamiseks.

Imbi Kivi-Sild sõnul on ta olemuselt käivitaja ja looja. „Mulle meeldib uurida ja avastada ning olen kangekaelselt sihikindel. Oma tugevusteks pean süsteemitaju ja analüüsivõimet ning tehnilist taiplikust. Olen elurõõmus ja tean, et heaga saab rohkem kui kurjaga,“ lisas Kivi-Sild

„E-tervishoiu strateegia 2020“ on kõigi tervishoiu osapoolte ühisnägemus tervishoiuprobleemidest, mille lahendamiseks kasutatakse digitaalseid lahendusi. Strateegia rakenduskava lepitakse kokku 2016. aasta märtsikuus. Sellest hetkest alates on eesmärgiks vähemalt kord kvartalis luua mõni uus e-teenus või täiendada olemasolevat. Järgmise viie aasta jooksul on plaanis tõsta investeeringud e-tervishoidu seniselt ühelt protsendilt kahele protsendile tervishoiu kogueelarvest ehk kuni 20 miljoni euroni aastas. E- tervishoiu strateegia rakendamine võimaldab patsientidel senisest suuremal määral osaleda tervishoiusüsteemi kvaliteedi parandamisel ja saada oma tervise osas professionaalset ning kiiret abi. Näiteks tänasel päeval jäävad ligi pooled patsiendid ilma haiglajärgsetest tugitegevustest. E-Tervishoiu strateegia rakendamise järel liigub info patsiendi edasise raviplaani kohta otse pere- või eriarstini ja seega on ravi tervikuna tulemuslikum.

E-tervise strateegia valmis Riigikantselei eestvedamisel koostöös Sotsiaalministeeriumiga tegutsenud rakkerühma 15 kuuse töö tulemusena. Valitsuskabinet arutab strateegiat järgmisel nädalal. Rakkerühmas olid esindatud kõik huvipooled patsientide, arstide, haiglate, eri ministeeriumide ja ettevõtjate hulgast.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.