Perearst Riina Raudsik andis välja raamatu energiakriisist

Perearst Riina Raudsik
Perearst Riina Raudsik

Perearst Riina Raudsik, kes sügisel MMS gruppi kuulumise eest visati välja arstide liidust, andis hiljuti välja järjekordse raamatu, milles ta käsitleb elustiili, vee- ja mineraalide vajalikkuse teemat jm. Sel puhul andis ta intervjuu Delfile, mille viimased küsimused puudutavad ka tema suhtes algatatud terviseameti uurimist ja MMS gruppi kuulumist.

Äsja andis ta välja raamatu „Energiakriis. Keha häirekell. Millest saavad haigused alguse?“. Ta väidab, et ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on probleem tegelikult kogu organismis ja olukorra lahendamine nõuab terviku mõistmist, vahendas Delfi Elutark.

Miks te koos kolleegidega läksite raskema vastupanu teed, sest püüda panna inimest muutma oma elustiili on kindlasti keerulisem kui talle ravimeid välja kirjutada?

Sest iga ravijuhis algab sellega, et tuleb korrigeerida inimese elustiili. See on esimene asi ja alles seejärel tulevad ravimid. Ma ei ole ravimite vastu ega keela neid, aga ma tõesti püüan teha kõik selleks, et inimesed saaksid minimaalsete ravimitega hakkama.

Te olete tuntud rohke vee joomise propageerijana. Miks peab jooma palju vett, soovitavalt aluselist ja mineraalidega?

Inimene koosneb 70–80% soolakast ja aluselisest veest, mistõttu on selline vesi kõige loomulikum ravim. Inimesed kannatavad tänapäeval teadmatusest kroonilise vee- ja mineraalide puuduse käes, oskamata oma haigusi sellega seostada. Kui me ei söö ega joo õigesti, siis on ka meie sooletegevus korrast ära. Hiina meditsiin ütleb, et ei ole mõtet ravida inimest, kellel ei ole seedimine korras, sest seedetraktist algab vajalike ainete omastamine ja immuunsüsteemi loomine. Ja kui see süsteem ei ole korras, ei saa keharakud normaalselt taastuda. Jämedad looduslikud soolad on mineraalide allikad ja meil on neid vaja selleks, et keharakud saaks elektriliselt aktiivsed olla ja energiat toota.

Kui palju peaks päevas vett jooma?

Meie kliimas peaks saama 30 ml ühe kilogrammi kohta. Kui veekaotus kasvab pingutuse või kuuma ilma tõttu, peaks vee tarbimist suurendama vähemalt ühe liitri võrra. Vett ei asenda piim, kohv, tee, kissell, mahl ega limonaad. Magustatud vee joomine on tervisele kõige halvem, sest see hapestab kudesid, ja seda võiksid arvestada just lapsevanemad.
Krooniline veepuudus viib esialgu kolesteroolitaseme tõusuni ja hiljem rakkude hävinguni. Miks? Veepuuduse tingimustes hakkab organism kõige rohkem vett võtma just rakkudest ja maks omakorda tootma rakkude elutegevuse kindlustamiseks kolesterooli, et rakumembraane sulgeda ja vett kinni hoida. Kolesteroolitaseme tõusu üks peamine põhjus ongi veepuudus ja sellest tingituna arenevad kudedes happelis-põletikulised protsessid.

Teid rünnati sellepärast, et te arstina kuulute ravimiorganisatsioonide poolt tunnustamata ainet propageerivasse gruppi. Kas selles grupis on ka teisi arste?

Ma ei tea, kas seal oli teisi arste. Ajakirjanduse järgi oli selles grupis üle 3000 inimese ja kui ma suudaksin jälgida 3000 inimese tegutsemist oma 2000 patsiendi, raamatute ja artiklite kirjutamise, loengute pidamise, asutuse juhatamise, vibroakustilise teraapia ja muude tegemiste kõrvalt, siis ma oleksin imeinimene.

Miks te selle grupiga liitusite?

Ma püüan kursis olla uuemate arusaamadega meditsiinis biokeemia ja füsioloogia põhiselt. Liitusin huvist, et rohkem teada saada. Ja ma saingi teada. Pole halba heata, see arendas mind.

Mis teiega hakkas juhtuma pärast süüdistusi meedias?

See oli väga kiire, kuid pikalt ette valmistatud atakk, kus kohe ründas ka terviseamet. Menetluse käigus selgus, et mul ei ole süüd, aga menetlus jätkub, sest nüüd kontrollitakse, kas Jüri tervisekeskuses on kõik määrustepärane, kas vererõhuaparaadid on taadeldud. Kontrolliti ka, kas ma kasutan ravijuhiseid, ja ma väitsin, et ma kasutan ravijuhiseid, kuna iga ravijuhis algab sellega, et tuleb korrigeerida inimese elustiili. Aga siis arvati, et aluselise vee propageerimine on vale ja et ma peaksin oma kodulehelt selleteemalised artiklid ära võtma. Kuna see on kogu mu elutöö, kuidas inimest tervena hoida ja kuidas inimene terveks saaks, ei olnud ma sellega nõus. Minu südametunnistus on puhas ja mina lähen oma asjaga edasi.

Täismahus intervjuu Elutarga lehel.

Riina Raudsiku uus raamat on leitav SIIT.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.