Lembi Aug on läbirääkimiste osas optimistlik

Arstide liidu president Lembi Aug Meditsiin 2016 konverentsil mullu detsembril.
Arstide liidu president Lembi Aug Meditsiin 2016 konverentsil mullu detsembril.

Eelmise nädala reedel leidis aset esimene kohtumine üleriigilise kollektiivlepingu sõlmimiseks aastateks 2017-2018. Arstide liidu president Lembi Aug on läbirääkimiste edasise käigu osas optimistlik.

Arstide liidu presidendi Lembi Augi sõnul esimesel kohtumisel sisuliste küsimuste juurde ei mindud ja pandi paika ajakava. Järgmine kohtumine leiab aset 26. veebruaril. „Selleks ajaks teeb Haigekassa rahalisi analüüse ja siis saab sisuliste küsimustega edasi minna,“ kinnitas Aug. Kindlasti tulevad tema sõnul teemaks ka töökoormused.

Läbirääkimiste edasisse kulgu suhtus Aug optimistlikult. „Üks on kindel - mõlemad osapooled, nii haiglate juhid kui ka töötajad, on aru saanud, et kollektiivleping on väga oluline ning aitab hoida personali paremini Eestis,“ rääkis Aug. Omad piirid seab aga siiski raha. „Riigi poolt etteantud rahanumbrid mängivad küllalt suurt rolli - kuidas on plaanitud riigieelarve ja kas avalikust sektorist tuleb meile lisarahastust. Need on veel lahtised otsad,“ tunnistas Aug.

Üleriigilise kollektiivlepingu sõlmimise läbirääkimistel osalevad arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede liit, tööandjaid esindavad haiglate liit, kiirabi liit ja perearstide selts. Tervishoiu korralduse ja rahastamise eest vastutajatena osalevad läbirääkimistel sotsiaalministeerium ja haigekassa.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.