Autorid: Meditsiiniuudised , Meditsiiniuudised, mu.ee • 27. jaanuar 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ravimireklaami aruande esitamise tähtaeg on 1. veebruar

Autor: Julia-Maria Linna/ÄP

Ravimiamet tuletab ravimi müügiloa hoidjatele meelde, et neil tuleb 1. veebruariks esitada ravimiametile ravimireklaami aruanne eelmisel aastal proviisoritele, farmatseutidele ja arstidele ning nende ühendustele ravimiseaduse § 86 lõigete 2 ja 5 alusel arstiteaduslikel või farmaatsiaalastel üritustel osalemiseks või nimetatud ürituste korraldamiseks antud toetuste ning sama paragrahvi lõike 6 alusel korraldatud ürituste, patsientide teavitusürituste, jagatud raviminäidiste ning allahindluste kohta. Aruande peavad esitama nii humaan- kui ka veterinaarravimite müügiloa hoidjad.

Ravimireklaami aruande esitamise vorm ja kord on kinnitatud sotsiaalministri määrusega, milles jõustusid 24.02.2014 järgmised muudatused:

• käsimüügiravimite ja retseptiravimite allahindluste kohta ei ole ravimireklaami aruandes tarvis teavet edastada, kui tegemist on riigihangete raames tehtud või ravikindlustuse seaduse § 42 lõike 4 alusel sõlmitud hinnakokkuleppest tulenevate allahindlustega (§ 3 lg 1 p 4 ja lg 2 p 4).• ravimireklaami aruanne tuleb esitada elektrooniliselt ravimiameti veebikeskkonna (kliendiportaal) kaudu, täites kliendiportaalis selleks ettenähtud andmeväljad. Aruannet ei saa enam esitada posti või e-posti teel (§ 2).

Müügiloa hoidja Eesti esindaja võib täita ravimireklaami aruande esitamise kohustuse müügiloa hoidja eest ja nimel. Kui Eesti esindaja omab mitme müügiloa hoidja esindamise õigust, siis tuleb iga müügiloa hoidja kohta esitada eraldi ravimireklaami aruanne.

Kui ravimi müügiloa hoidjal puudus vastaval perioodil aruandes kajastatav tegevus Eestis, palub ravimiamet sellest e-kirjaga teada anda aadressil [email protected] Tühje ehk 0-aruandeid palutakse mitte esitada.

Ravimi müügiloa hoidja esitatud ravimireklaami aruanne on avalik teave. Kokkuvõtlikud andmed esitatud aruannetest avaldab ravimiamet 1. juuniks oma veebilehel.

 

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Hanna SultsMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 385
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708