28 jaanuar 2016 10:30
Jaga lugu:

Gripivaktsiini on veel umbes 20 apteegis

Foto: Andras Kralla/ÄP

Müügiloa hoidja Sanofi Pasteur S.A. on käesoleval hooajal toonud Eestisse 32 800 annust gripivaktsiini, mis on natuke rohkem, kui seda kulus eelmisel hooajal. Suurenenud huvi tõttu vaktsineerimise vastu on see kogus paraku praeguseks lõppemas..

Praegu on www.raviminfo.ee ja www.apteegiinfo.ee portaalide andmetel vaktsiin saadaval ligikaudu 20 apteegis üle Eesti. Lisaks võib vaktsiini alles olla ka perearstikeskustes ning haiglates, teavitab ravimiamet. Inimene, kes soovib ennast vaktsineerida peaks võtma ühendust oma perearstiga ning paluma tal kirjutada retsepti, seejärel saab uurida apteekidest, kus vaktsiini veel saadaval on. Kindlasti tasub apteeki ette helistada ja saada kinnitus, et vaktsiini veel on, sest ülalmainitud veebilehed kajastavad apteekide laoseisu viivitusega (vaktsiin võib olla kellelegi juba ära müüdud).

Ravimiamet on valmis erandkorras lubama Eestisse ka võõrkeelses pakendis vaktsiini, nagu möödunud aasta novembris 1800 annuse osas tehti.

Vaktsiinitootjad on öelnud, et rohkem vaktsiini nad käesoleval hooajal Eestisse tuua ei planeeri. 

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee