14 veebruar 2016 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Vaatame Soome pealt: sellised hakkavad kulud pagulaste ravile olema

Dokumentideta patsient Maria Helsinki Global Clinicus. Ta ei oska lugeda ega kirjutada, aga temaga saab rääkida inglise keeles.   Foto: tehy.fi

Soome arstide leht Mediuutiset võttis kokku, millised tegevused ja kulud on Soomes seoses pagulastega juba tekkinud. Päris palju on nakkushaiguseid, vaktsineerimisele kulub, samuti oleks vaja paljudel hambaid parandada.

Mediuutiset kirjutas, et Soome pagulaste vastuvõtukeskustes käib tõhus infektsioonide uuring, et ära hoida võimalikke epideemiaid. Turvapaiga taotlejatel võib esineda nakkushaiguseid, mis soomlastele on üsna võõrad. On juba leitud tuberkuloosi, hepatiit A-d, sügelisi, düsenteeriat. Ka maalriat on leitud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee