21 veebruar 2016 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Uus avastus loob võimalused uudseks artriidiraviks

Foto: med-handbook.com

Ligikaudu 52,5 miljonil USA täiskasvanul on diagnoositud mingi artriidi vorm ning prognooside kohaselt kasvab see arv eelolevatel aastatel. See näitab vajadust uute ravimeetodite järele. Nüüd võib hiljutine uuring olla selleks võimalused avanud, kirjeldades, kuidas artriidiga patsiente oleks võimalik ravida, kasutades nende endi mikrovesiikuleid.

Mikrovesiikulid on tillukesed vedelikuga täidetud osakesed, läbimõõduga ligikaudu 0,5-1 mikromeetrit, mida rakkudest suurel hulgal eraldub. Kuigi on teada, et need osakesed muudavad lipiide ja proteiine muudeks rakutüüpideks, on nende haigusega seotud roll seni ebaselgeks jäänud.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee