Edu alus on rahvusvaheline lähenemine

Lepngu sõlmimine kahe kõrgkooli vahel.
Lepngu sõlmimine kahe kõrgkooli vahel.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Jyväskylä rakenduskõrgkooli (JAMK University of Applied Sciences) koostöö üliõpilaste ja õppejõudude mobiilsuse korraldamisel ning õppekava arendusprojektides on kestnud juba üle 10 aasta. Viimasel paaril aastal on katsetatud e-õppe põhiseid kursusi peamiselt valikainete raames, kus õppijateks samaaegselt mõlema kõrgkooli üliõpilased.

Käesoleva aasta 5. veebruaril sõlmiti koostööleping kahe kõrgkooli vahel konkretiseerides tegevused järgmiseks neljaks aastaks. Eesmärk on tõhustada rahvusvahelistumist ja arendada õppeprotsessi, pakkudes üliõpilastele lisavalikuid, võimalusi edasiõppimisel ning edendada lõpetajate valmisolekut tööks multikultuurses keskkonnas.

Nii Soome kui ka Eesti õe õppekava üliõpilastel on võimalik juba sellest õppeaastast osaleda õppeainetes, kus õppejõududeks mõlema kõrgkooli õppejõud. Ühiselt käsitletakse õenduses ülemaailmselt aktuaalseid teemasid nagu eakate ja laste vaimne tervis,  õendusabi multikultuurses keskkonnas ja rahvusvaheline koostöö kriisi- ja katastroofiolukorras, samuti rahvatervis ja tervisedendus.

Euroopa riigid muutuvad järjest enam multikultuursemateks, tervishoid piirideüleseks, mis seab kõrgemad nõudmised ka tervishoiutöötajate kultuuripädevusele. Jyväskylä rakenduskõrgkoolist osaleb koostööprojektis rahvusvaheline õdede grupp, kus on õppijaid nii Euroopa erinevatest riikidest kui ka väljastpoolt Euroopat. See loob õppemetoodiliselt hea võimaluse rahvusvahelises koostöös toetada üliõpilaste multikultuurse kompetentsi kui ühe õdede võtmepädevuse arendamist. Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis 2014. aastal läbiviidud uurimuse tulemused tõendavad, et õendusüliõpilased hindavad kõrgelt rahvusvahelise õppe käigus  saadud kogemusi, väärtustades nii professionaalset kui ka isiklikku arengut ning tulevikuperspektiivide avardumist.

Arvestades Eesti gümnaasiumilõpetajate langustrendi, tervishoiutöötajate vajaduste kasvu ning vananevat elanikkonda kogu Euroopas, tuleb kaaluda ka Eestis rahvusvaheliste õppegruppide avamist, et tagada Eestile vajalike tervishoiutöötajate arv ka tulevikus. Kuigi juba täna on lõpetajal võimalik Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lõpudiplomiga liikuda tööotsingutele tervesse Euroopa Liitu ning ka kaugemale, on koostööprojekti kaugem eesmärk  jõuda kahekordse diplomi ehk double degree väljaandmiseni, kus õppe läbimisel saaksid lõpetajad kahe kõrgkooli diplomi.

Lisa kommentaar

  • Kersti Viitkar, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe ja ämmaemanda õppekavade juht
    Reet Urban, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava dotsent

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.