Täna lehes: kuidas arst end patsiendi eest kaitsta saab?

Värske Meditsiiniuudiste kaaneloos arutleme selle üle, miks on veninud vastutuskindlustuse süsteemi käivitamine ja mida sellises ebakindlas olukorras üks arst arvestama peab.

Teatavasti juhtus Tallinnas hiljuti hirmutav juhtum rasedaga, kus tema põhihaigusele kohe jälile ei saadud ja nii naine kui ka loode hukkusid. Meedias ilmusid arstide selgituste juurde naise lähedaste emotsionaalsed süüdistused, mida meedikutel oli võimatu kommenteerida, kuna patsiendi andmeid sugulased luba kasutada  ei andnud. Nüüd on hakanud sotsiaalministeeriumis liikuma taas vastutuskindlustuse teema, mis lubab keerulisi juhtumeid süsteemselt ja karistuse hirmuta käsitleda.

Arvamused on põnevad ja käsitlevad meditsiini tulevikku (Madis Tiik), meditsiinieetikat (Andres Soosaar) ja hinnetelehte meditsiinile Eestis (Taavi Tillmann). Päevapilt on aga tublidest arstitudengitest, kes korraldasid selle huvitava konverentsi, kus need mehed ettekande tegid.

Uudiste osas kirjutame terviseameti arstide registrist ja sellest, miks ikkagi ei saa sinna rohkem andmeid lisada. Teiseks vaatame antibiootikumide resistentsuse teemat, mille osas Eestis on seis üsna rahuldav, kuid arenguruumi on.

Fookuste osas on palju  diabeediravi uudiseid, lisaks valu teema ja mehe tervise teema.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.