Ministeerium: maksuamet ei saa terviseandmetele juurdepääsu

Maksu- ja tolliametil ei ole praegu ligipääsu terviseandmetele ega saa seda ka maksukorralduse seaduse muudatuste jõustumisel, teatas rahandusministeerium vastusena Marelle Leppiku arvamusloole "Maksuamet õngitseb salateavet".

Maksuhalduri ligipääs andmetele on piiratud maksu- ja tolliameti pädevuse ja ülesannetega, selgitas rahandusministeerium. 

Eelnõuga täiendatakse maksukorralduse seadust sättega, mille kohaselt on riiklike maksude maksuhalduril põhjendatud taotluse alusel õigus saada riigi andmekogust maksuõigusrikkumise riski hindamiseks tasuta vajalikke andmeid, teatas rahandusministeeriumi avalike suhete osakond. Maksuhaldur võib riigi andmekogu haldajalt küsida üksnes teavet, mis on vajalik maksuõigusrikkumise riski hindamiseks.  

"Maksukorralduse seadusesse lisatav säte ei anna maksuhaldurile õigust valimatult küsida teavet kõikidest riiklikest registritest," teatas ministeeriumi esindaja. Ta viitas, et riiklikest registritest küsitav teave peab olema otseselt vajalik maksuõigusrikkumise riski hindamiseks.

Peamised registrid, kust vastavat infot muudatuse jõustumisel maksuhaldur küsima hakkaks, on äriregister, liiklusregister, kinnistusraamat ning maaregistri tehingute andmebaas.

Vastavad selgitused on rahandusministeerium saatnud ka Eesti Patsientide Liidule.

Rahandusministeeriumi kommentaar on vastus advokaat Marelle Leppiku arvamusloole "Maksuamet õngitseb salateavet", et rahandusministeeriumi hiljutise eelnõu järgi võib maksuhaldur saada põhjendatud taotluse puhul ligipääsu teabele, mida arstid on kohustatud saladuses hoidma.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.