24. märts 2016

Ministeerium kutseliitudele: toetame jätkuvalt palgaläbirääkimisi

Sotsiaalministeerium eesotsas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskiga peab väga oluliseks säilitada tervishoiusektori töörahu.
Autor: Raul Mee

Sotsiaalministeerium eesotsas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskiga peab väga oluliseks säilitada tervishoiusektori töörahu.

Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit tegid täna avaliku pöördumise, kus nendivad, et tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimised lõppesid tööandjatega kokkuleppele jõudmata ja töötajate liidud pöörduvad töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole. 

Muu hulgas tuuakse pöördumises välja, et "riigijuhid rahva tervist ja tervishoiutöötajaid ei väärtusta, seda tõendab ka läbirääkimiste eiramine minister Jevgeni Ossinovski poolt."

Sotsiaalministeeriumi kommentaar kutseliitude pöördumisele:

Toetame jätkuvalt palgaläbirääkimisi ning soovime, et osapoolte diskussioon oleks edukas ja üksteisega arvestav.

Tasub ka meelde tuletada, mida ütles minister läbirääkimiste osapooltele jaanuari algul saadetud pöördumises – tuleb arvestada, et sotsiaalministeerium ei saa osaleda kollektiivläbirääkimistel ja lepingu sõlmimisel lepingu osapoolena, sest ministeerium ei ole tervishoiutöötajatele tööandja.

Ministeeriumi esindajad osalevad aktiivselt kõigil palgaläbirääkimiste kohtumistel, kus nõustame tööandjate ja töötajate esindajaid, tutvustades ka ravikindlustuse ning riigieelarve võimalusi.

Tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimised on tavapärane protsess, mis on täna veel algusjärgus, kuid liigub õiges tempos.

Peame tähtsaks, et aasta jooksul sünnib osapooli rahuldav kollektiivleping, mille tulemusena on seni tervishoiutöötajate palgad olnud pidevas tõusus. See peab ka jätkuma, hoidmaks ära tervishoiuspetsialistide äravoolu.

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708