PERH avab täna meditsiinilinnaku C-korpuse

PERHi C-korpuse esimene osa sai valmis mullu suve lõpus.
PERHi C-korpuse esimene osa sai valmis mullu suve lõpus.

Täna, 24. märtsil avatakse Põhja-Eesti Regionaalhaiglas terviklik kõrgtehnoloogiline korpus, kus paiknevad päevakirurgia operatsioonplokk, Eesti suurim haigla verepank, kardioloogiakeskus, laboratoorium, polikliinikud, ainulaadne logistika- ja jäätmekeskus ka haigla keskusköök.

Pikaajalise europrojekti tulemusena saab regionaalhaigla koos 2010. aastal valminud X-korpusega juurde 57 336 m2 ajakohast ravipinda.

Regionaalhaigla juhatuse liikme Sven Kruubi sõnul muudab uue korpuse valmimine kogu ravitegevuse tunduvalt kompaktsemaks ning liikumise haiglas mugavamaks nii patsientidele kui ka haigla töötajatele.

"Uue korpuse ruumilahendused on terviklikud, näiteks radioloogiakeskus ja laboratoorium asuvad erialakabinettidest vaid kiviviske kaugusel ja uus päevakirurgiaosakond paikneb kirurgiapolikliiniku vahetus läheduses," rääkis Kruup.

Kruubi sõnul rakendub haiglas ühtne polikliinikute süsteem kõigile regionaalhaigla erialadele ning lihtsustub polikliinikutesse ja uuringutele liikumine. 

Päevakirurgia operatsiooniplokis on viis operatsioonituba, patsientide registratuur ja ooteala, operatsioonijärgseks taastumiseks 20 voodikohta ja kuus mugavustooli.

C-korpus on viiekorruseline, kogupindalaga 27 529 m². Projekti kogumaksumus on umbes 73 miljonit eurot käibemaksuga, millest ehitus on 58 miljonit eurot.

Arhitektuurse rekonstrueerimise lahenduse on välja töötanud  Arhitektuuribüroo Pluss OÜ, autoriks arhitekt Indrek Suigusaar. Ehituse juhtiv töövõtja oli AS Merko Infra.

Regionaalhaigla C-korpuse rekonstrueerimine teostati Euroopa Regionaalarengu Fondi poolse kaasfinantseerimise toel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.