Laanpere: Nõustamine peaks olema tasuta

Naistearstide seltsi juht Made Laanpere.
Naistearstide seltsi juht Made Laanpere.

Eesti Naistearstide Seltsi president Made Laanpere on arvamusel, et tervisealane e- ja telekonsultatsioon on tänapäevane ja tervishoiukulutusi kokku hoidev nõustamine.

Laanpere: Ämmaemandate algatus on seetõttu igati teretulnud - tegemist on kogenud spetsialistidega ning sellised "rohujuuretasandilt" alanud tegevused lähtuvad just tunnetatud vajadusest. E- ja telenõustamise tegevused on suunatud pigem ennetusele, mille rahastamine riiklikul tasandil on tagasihoidlik. Seetõttu soovin algatajatele edu, sh ka rahastamise leidmisel. 

Üldisemad probleemid peale rahastamise meditsiinialase e- ja telenõustamise puhul on, et valdkond ei ole reguleeritud ja puuduvad kvaliteedistandartid - alati on oht, et nõuandjad ei ole pädevad. Seda oleme näinud ja näeme mitme taolise, ka meie eriala puudutava e- nõustamise puhul. Ämmaemandate algatuse puhul usun, et kvaliteediga tegeletakse ning ka maatriksküsimused on peagi valmis, et neid tutvustada teistele emadushooldusega tegelevatele spetsialistidele, sh naistearstidele ja perearstidele,-õdedele. 
Kindlasti oleks vajalik leida lahendus, et nõustamine oleks tasuta. Olukord, kus teenust saavad vaid need, kel on selle eest maksta, seab nõustamist vajavad inimesed ebavõrdsesse olukorda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.