Haiglaapteekide käive oli 96 miljonit eurot

Viimastel aastatel on haiglaapteekide arv püsinud samal tasemel, kuid käive on 10 aasta jooksul kasvanud 2,5 korda, kajastub ravimiameti avaldatud apteegistatistikas.

2015. aasta jooksul muutusi ei toimunud ning 2016. aasta alguseks oli haiglaapteeke jätkuvalt 24, neist üks oli haruapteek.

Haiglaapteekidest seitse asusid Tallinnas ja kolm Harjumaal. Tartumaal ja Ida-Virumaal oli kaks haiglaapteeki, ülejäänud maakondades oli üks haiglaapteek. Valgamaal ja Võrumaal haiglaapteegid puuduvad.

Viimase kümne aastaga on haiglaapteekide kogukäive suurenenud ligikaudu 2,5
korda. Kogukäive 2015. aastal oli 96 miljonit eurot, millest ravimite käive moodustas 71% (68 miljonit eurot). Haiglaapteekide käive on arvestatud ilma käibemaksuta. 2014. aastal oli haiglaapteekide käibeks 89 miljonit eurot.

Kuueteistkümne haiglaapteegi ehk ? haiglaapteekide aastakäive oli väiksem kui üks miljon eurot. Keskmise suurusega haiglaapteeke, mille aastakäive jäi ühe ja viie miljoni euro vahele, on neli ning lisaks neile on Eestis veel neli suurt haiglaapteeki, mille aastakäive oli 2015. aastal suurem kui viis miljonit eurot. Kokku moodustasid neli suurimat apteeki 77% haiglaapteekide kogukäibest, mõjutades väga tugevalt ka haiglaapteekide keskmist aastakäivet, mis 2015. aastal oli neli miljonit eurot. Kui vaadelda kõiki ülejäänud haiglaapteeke neljast suurimast eraldi, on keskmine aastakäive tunduvalt väiksem, veidi üle ühe miljoni euro.

2015. aasta lõpus töötas haiglaapteekides 69 proviisorit, 39 farmatseuti ning 35 muud töötajat. Enamasti töötab haiglaapteegis kuni viis inimest, vaid suurimates haiglaapteekides on töötajaid sellest rohkem.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.