Rakvere sünnitusmaja tähistab ümmargust sünnipäeva

Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.
Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.

Täna täitub kolmkümmend aastat päevast, mil avas uksed uus suur kolmekorruseline sünnitusmaja Rakvere linnas Lõuna põik tänavas.

Tollaseid Rakvere haigla perspektiive nähti suurena. Rakverest ning lähiümbrusest pidi kasvama suur „tööstuskuurort“, kuhu noored elama asuvad. Suur noorsoo kontsentratsioon toetab selgelt ka iivet ning moodne sünnitus-günekoloogia maja oli selleks igati kohane väljakutse. Sellisena see koos oma kabinettide, palatite ja operatsioonisaalidega ka sündis. Siinsed tehnilised ja logistilised lahendused olid pikka aega eeskujuks teistele meditsiiniasutustele Eestimaal ja mujalgi. Käidi uudistamas ja eeskuju võtmas, saab lugeda Rakvere haigla koduleheküljelt.

Tänaseks on majas endale koha leidnud pea kogu maakonna eriarstiabi ning statsionaarne tegevus. Sünnitusosakond on taandunud ühele korrusele ning aastas toimub siin üle 400 sünnituse. 

Haigla koos oma tollaste ja tänaste töötajatega, sõprade ja patsientidega tähistab sündmust väikese tordipeoga homme, 22. aprillil kell 15. Tulla on lubanud ka selle maja esimene sünnitaja, tollased arstid ja ämmaemandad.

„Meie piirkonna jätkupidevus sõltub noortest, kes siin pere loovad. Meie haigla roll on olla toeks ja garantiiks, et meie tänased vanemad, vanavanemad ning tulevased põlvkonnad siinkandis perspektiivi näeksid, ettevõtlust arendaksid. Et elu Virumaal jätkuks samas rõõmulises tempos,“ kinnitas juhatuse esimees Ain Suurkaev haigla jätkuvat olulisust.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.