Haigekassa: ravimilehe prototüüp on töös

Tänu digiretseptile tekkis arstil ja apteekril esimest korda täielik ülevaade patsiendi ravimikasutusest. Aja jooksul on arstide ja apteekrite ootused ning vajadused muutunud st soovitakse patsiendi kohta saada infot praegusest ülevaatlikumal kujul (n-ö ravimileht).

Praegune retseptide loetelu ei paku apteekrite sõnul neile piisavalt tuge raviotsuste tegemisel. Näiteks ei näe nad inimese realiseeritud retsepte, et nõustada kõikide ravimite taustal. Ka inimestel endal on raske saada tavaloetelust informatsiooni ainult ajakohastest ravimitest ja nende tarvitamise juhenditest. Samas on eri kasutajate nägemused uuendusest väga erinevad ning otsustasime seetõttu teemat lähemalt uurida.
Haigekassa on käesoleval hetkel koos arenduspartneriga välja töötamas nn e-ravimilehe prototüüpi.

Prototüüpimine võimaldab läbi proovida mitmeid võimalikke variante enne, kui muudatused reaalselt ette võtta. Oleme tänaseks kaardistanud erinevate osapoolte (patsientide, arstide ja apteekrite) ravimilehega seotud arvamused ja vajadused.
Prototüüpimise lõpuks on loodud kasutajate vajadusi arvestav ravimileht, mille alusel on haigekassal võimalik anda raviasutustele/apteekidele/patsiendiportaalile tulevikus täpne suunis, milline peaks ülevaatlik raviskeemi vaade välja nägema. Seega ei ole niivõrd tegemist uue teenusega, vaid pigem juhisega erinevate infosüsteemide arendajatele. Enne ravimilehe lõplikku välja arendamist viiakse läbi testimine kasutajate peal.

Lisa kommentaar

  • Liis Kruus
    haigekassa ravimite-ja meditsiiniseadmete talituse peaspetsialist

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.