Terviseamet hakkab uurima hoolekandesutuste tegevust

Vanur.
Vanur.

Terviseamet alustab põhjalikku uuringut kõikide eakatele ja puuetega inimestele ööpäevaringset hooldamisteenust pakkuvate hoolekandeasutuste üle.

Uurimise eesmärk on koguda ja koostada ülevaade hooldekodude probleemidest ning vajadusel nõustada personali terviseameti pädevuse piires, teatati terviseametist.

Uuringu pikemaajaliseks eesmärgiks on turvalisema elukeskkonna pakkumine ning toimetuleku tagamine kõikidele täisealistele isikutele, kes terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevatel põhjustel ei suuda kodustes tingimustes ajutiselt või püsivalt iseseisvalt toime tulla.

Erilist tähelepanu pööratakse sellele, kas tervishoiuteenused on hoolealustele kättesaadavad ning kuidas need on korraldatud. Samuti, kuidas on hoolekandeasutustes korraldatud nakkushaiguste ennetamine ning kas see on piisav, ja kuidas on korraldatud ravimite kättesaadavus ja nende määramine/manustamine.

Kuna sotsiaalhoolekandetöö korraldamine ja sotsiaalteenuste järelevalve on maavanema ülesanne, siis viiakse kavandatavad kontrollvisiidid läbi koostöös maavanema esindaja või omavalitsuse sotsiaaltöötajaga.

Tööplaani kohaselt viiakse kogu uuring läbi käesoleva aasta jooksul, ajavahemikus maist oktoobrini.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.