Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Regeneratiivmeditsiini arengutest toimub järjekordne konverents
Tallinnas toimub juuni alguses juba teine rahvusvaheline rakuravi ja koetehnoloogia konverents “Regeneratiivmeditsiini uued arengud”, teatasid korraldajad.
Konverentsi üks korraldajaid veresoontekirurg Andrus Loog.
Foto: ÄP: Meeli Küttim
Konverentsi sihtgrupp on arstid, teadlased, ettevõtjad ja tervishoiuregulaatorid. Toimub see 8-9. juunil 2016 Nordic Hotel Forum’is (Viru väljak 3).
27.-28. augustil toimub Tallinnas rahvusvaheline rakuravi ja koetehnoloogia konverents "Regeneratiivmeditsiini võimalused ja vastuolulud".
Ühe teemana käsitletakse ka dendriitrakkudel põhinevate vähivastaste vaktsiinide teemat, kus oma osa on ka Eestil.
Euroopa Komisjoni ERA Chair meetmest saadud 2,6 miljoni euro suuruse toetuse abil loodud Tartu Ülikooli sünteetilise bioloogia keskuses alustab tööd rahvusvahelise kogemusega doktor Petri-Jaan Lahtvee, kellega koos plaanitakse luua disainitud rakuvabrikuid, et arendada jätkusuutlikku biokemikaalide tootmist.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.