Riik suurendab perearsti residentuurikohtade tellimust

Riik suurendab peremeditsiini residentuuri vastuvõtu tellimust 35ni.
Riik suurendab peremeditsiini residentuuri vastuvõtu tellimust 35ni.

Riik suurendab peremeditsiini residentuuri vastuvõtu tellimust 35ni.

Samuti peab riik oluliseks, et piisaval arvul noori arste asuks õppima psühhiaatria, erakorralise meditsiini ja sisehaiguste residentuuris. Kokku on 2016. aasta sisseastumisel kohti 145 tulevasele arstile.

 „Esmatasandi tervishoiul on kasvav ja keskne roll tänapäevases tervishoius, mistõttu on meil tungiv vajadus perearstide järele,“ ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht.

„Prognoositav nõudlus tervishoiuteenuste järele näitab, et prioriteetsed residentuuri erialad on lähiaastail pere- ja erakorraline meditsiin, sisehaigused ning psühhiaatria. Näiteks lähima kümne aasta jooksul oleks Eestis vaja iga-aastaselt täiendavalt 35-40 perearsti, mis omakorda tähendab seda, et peremeditsiini residentuuri tellimus peab lähitulevikus veelgi kasvama.“

Lisaks peremeditsiini õppe suurendamisele peab riik arutelusid perearstide ja nooremarstidega, kuidas täiendavalt motiveerida noori just peremeditsiini eriala valima.

„On tervitatav, et riik teadvustab vajadust perearstide järele,“ ütles Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Siim Rinken. „Murekohaks jääb veel tudengite madal huvi peremeditsiini eriala vastu, kuna eelmine aasta kõik residentuurikohad ei täitunud. On hea, et riik on näidanud üles soovi pidada osapooltega arutelusid antud eriala populariseerimiseks ning oleme valmis tudengite poolt sellesse protsessi panustama.”

Kokkuleppel Tartu Ülikooliga tellib riik tänavu 35 residentuurikohta peremeditsiinis. Sisehaiguste erialal tellitakse 14 kohta, erakorralises meditsiinis suurendatakse kohti 12ni ning psühhiaatrias 11ni. Kokku tellib riik tänavu 145 residentuurikohta.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.