Pediaatria residentuur sai kolm residendikohta

Tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht.
Tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht.

Sotsiaalministeeriumis toimus 28 aprillil 2016/2017 residentuuri vastuvõtu koosolek , kus komisjon tutvus erinevate osapoolte ettepanekutega ning lepiti kokku residentuuri tellimuse jaotus erialade lõikes. Pediaatriale määrati oodatust vähem, kolm residendikohta.

Sotsiaalministeeriumi prioriteediks on neli residentuuri eriala –peremeditsiin, sisehaigused, psühhiaatria ja erakorraline meditsiin – mille personali vajadus on märkimisväärselt suurem, kui senine koolitus on seda tagada suutnud. Aga kõikide osapoolte ettepanekute ja prognooside kõrval on residentuuritellimuse raamiks riigieelarves residentuuri rahastamiseks planeeritud rahaliste vahendite maht ning arstiteaduskonna lõpetajate arv, selgitas sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht oma vastuses lastearstide seltsi juhataja Liis Toome arupärimisele 

"Koosoleku järgselt sõlmisime sotsiaalministeeriumi ja TÜ vahelise residentuuri rahastamise lepingu lisa, mille kohaselt on pediaatria residentuuri tellimus kolm residentuuri kohta, mis on väiksem number võrreldes esialgsete ettepanekutega. Pediaatria tellimuse puhul on oluline võtta arvesse prognoositav sündide ja sellest tulenevalt ka laste arvu langus järgneva 15 aasta jooksul," Habicht. Oluliseks trendiks on Habichti sõnul ka nn üldpediaatrilise abi liikumine esmatasandile perearstide vastutusvaldkonda ning spetsiifilist pädevust eeldava ravi koondumise pädevuskeskustesse. 

"Oleme TÜ-ga kokku leppinud, et peame prioriteetseks täita residentuuri kohad peremeditsiini, sisehaiguste, psühhiaatria ja erakorraline meditsiini erialal. Ülejäänud erialade, sh pediaatria puhul on võimalus paindlikeks lahendusteks ning TÜ saab vajadusel sisemiselt reguleerida vastuvõtu arve erialadel maksimaalse võimaliku üldarvu piires," kinnitas Habicht.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.