Qvalitas endiselt edukas ka haigekassata

Qvalitase arstikeskuse koridor Ülemiste Citys avatud kliinikus.
Qvalitase arstikeskuse koridor Ülemiste Citys avatud kliinikus.

Eesti suurim töötervishoiuteenust pakkuv erakliinik Qvalitas Arstikeskus suurendas mullu käivet ja kasumit, ehkki haigekassa lepingut ei ole ettevõttel kunagi olnud.

Majandusaasta aruande järgi oli AS Qvalitas Arstikeskus müügitulu 2015-ndal aastal 3,75 miljonit eurot, mis on 0,36 miljoni euro võrra rohkem võrrelduna eelneva aastaga (+11% eelmise aastaga võrreldes), majandusaasta lõppes 311 000 euro suuruse kasumiga. Aasta varem oli kasum 147 000 eurot.
 
2015. aastal teenindati kokku 1820 lepingulist asutust, ettevõtet ja eraklienti (eelmisel aastal 1551), kellele tehti kokku ca 60 600 visiiti (eelmisel aastal 58 600 visiiti).
 
Ettevõte pakub ka teisi eriarstiteenuseid, kuid haigekassa lepingut pole tal olnud.
 
2015 .a oli ASi Qvalitas Arstikeskus suurim investeering uue juba kolmanda meditsiinibussi ostmine ja kaasaegsetele nõuetele vastavaks ehitamine.
 
Teiseks suureks ettevõtmiseks 2015.a lõpul oli Tallinnasse uue keskuse ehituse alustamine. Tallinna uue kolmanda keskuse otsustasid omanikud rajada Ülemiste City kasvavasse modernsesse ärilinnakusse, kuhu viimastel aastatel on koondunud paljud uuendusmeelsed ettevõtted ja asutused. Uus keskus avati selle aasta kevadel ja on aruande järgi end juba õigustanud.
 
 
2015. a oli ASi Qvalitas Arstikeskus juhatus kaheliikmeline (Kadri Kapp ja Tõnu Velt). Juhatuse esimees täidab ühtlasi ka tegevjuhi ja teine juhatuse liige finantsjuhi kohustusi. Jooksvate tööülesannete täitmise eest maksti 2015. aastal tasusid 97,5 tuhande euro ulatuses. 
Nõukogu liikmetele tasu ei makstud.
 
Omanikele on makstud ka dividende: 2015. aastal maksti välja 70 000 eurot ja aasta enne seda 80 000 eurot. Eelmise aasta tulemuste eest dividendide määramise kohta infot aruandes ei ole.
 
Qvalitas Arstikeskuse omanikeks on kolm ettevõttet. Suurim osalus kuulub juhatuse liikme Tõnu Velti ettevõttele Antve Groupile. Väiksemad osalused on ettevõttel Scanator (Kalju Pigerti pärijad) ja Swedbank As Clientsile. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.