Ida-Virumaale on loota 8 tervisekeskust

Esmatasandi tervisekeskuste projekte hinnanud valikukomisjon teeb valitsusele ettepaneku kinnitada investeeringute kavva kõik 59 projekti, mis üle Eesti esitati. Ida-Virumaalt küsiti raha kaheksa perearstikeskuse rajamiseks.

Minister Ossinovski sõnul tuleb tõenäoliselt ka teine taotlusvoor, aga Ida-Virumaal pole sellega tarvis lappida ühtegi auku.

“Ida-Virumaal me ühtegi auku küll ei näe. Võrreldes mõne muu maakonnaga, näiteks Jõgeva- või Võrumaaga, kus maakonnakeskusest ei ole taotlust, või mõne paigaga, kus pool maakonda on tühjaks jäänud. Ida-Virumaal on taotlejad olnud väga tublid ja taotlused tasemel. Eks me oleme Narva haiglat ja Ida-Viru keskhaiglat ka ise taotlema motiveerinud. Kohalikke tervishoiuinimesi tuleb selle töö eest tunnustada,” ütles minister.

Kaija Lukka nentis, et kõik taotlused tulid piirkondadest, mis on tervisekeskuste tõmbekeskustena abikõlblikud.

“Tervisekeskuste tõmbekeskused planeeriti lähtuvalt piirkondlikust vajadusest, tuginedes Tartu ülikooli rakendusuuringute keskuse uuringule ja terviseameti hinnangule. Ettepanekute väljatöötamisel kaasati eri osapooli, kaasa arvatud kohalikke omavalitsusi ja maavalitsusi. Lisaks sellele võeti aluseks piirkondliku vajaduse hindamisel ka rahvastiku prognoosi, transpordiühendust ning olemasolevate perearstide nimistute võrku. Abikõlblik on tervisekeskust ehitada suuremasse linna, selleks et tagada üle Eesti teenuse ühtlane kättesaadavus,” selgitas Lukka.

Ida-Virumaal jahib kõige suuremaid toetussummasid SA Ida-Viru Keskhaigla, kes soovib esmatasandi tervisekeskuse rajada nii Järve kui Ahtme linnaosas, küsides kokku ligemale 2,9 miljonit eurot.

“Järve linnaosas on kavas renoveerida polikliiniku ruumid, kus töötab 14 perearsti, parandamaks nende töötingimusi. Ahtmes on eellepingud sõlmitud kuue perearstiga ja seal soovitakse tervisekeskus avada uues haiglakorpuses, mis on praegu kavandamisel,” kommenteeris keskhaigla kommunikatsioonijuht Ülo Veldre esitatud taotlusi.

Täismahus loe Põhjarannikust

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.