Vähibusside tööks napib raha

Naha- ja eesnäärmevähi mobiilne diagnostikakabinet.
Naha- ja eesnäärmevähi mobiilne diagnostikakabinet.

Mullu annetasid eestlased ETV programmi „Jõulutunnel” vahendusel Eesti vähiliidule veidi üle 300 000 euro, et liit saaks soetada mobiilsed diagnoosikabinetid naha- ja eesnäärmevähi tuvastamiseks.

Kuigi vähiliidul oli alguses plaan soetada ainult üks ringiliikuv diagnoosikabinet, kogunes raha nii palju, et otsustati osta isegi kaks. Bussid anti kliinikumile üle juuni lõpus, kirjutas Eesti Päevaleht.

Liikuvad vähidiagnoosikabinetid on küll olemas ja varustatud tipptehnikaga, kuid praeguste rahaliste vahendite juures saab kliinikum bussi sõitma panna ainult kord nädalas.

Kui näiteks mammograafiabussi jaoks on haigekassa eraldanud eraldi rahasumma, siis naha- ja eesnäärmevähi diagnoosikabinettide toimimise kulud peab katma haigekassa eraldatud üldsummast. Diagnoosibusside sõitma panemiseks ei ole kunagi eraldi rahastust olnud.

„Eks me peame raha ümber jagama, aga küll me hakkama saame,” sõnas kliinikumi juhatuse liige Margus Ulst. Kliinikum on tööle võtnud kaks noort arsti, kes esialgu just diagnostikabussides tööle hakkavad.

„Buss peaks ringi sõitma iga päev, aga see on peaaegu võimatu,” ütles Ulst. Kulude kokkuhoidmiseks on Ulsti sõnul plaanitud nahavähi diagnoosibussi graafik siduda mammograafiabussi graafikuga, et sõidukite ülesseadmisega saaks tegeleda üks brigaad. 

Pikemalt Eesti Päevalehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.