Harald Luningi stipendiumi pälvis Sergei Rõbakov

Tartu ülikool
Tartu ülikool

Õppe- ja teadustöös edukatele Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilastele mõeldud Harald Luningi stipendiumi pälvis 3. kursuse arstiteaduse tudeng Sergei Rõbakov.

Tartu ülikooli stipendiumikomisjoni esimehe ja meditsiiniteaduste valdkonna dekanaadi juhataja Rene Kärneri sõnul esitati stipendiumi asutanud haldusnõukogule kolm kandidaati, kellest kogu valis välja just Sergei. „Sergei õpitulemused ja motivatsioonikiri näitasid, et tegemist on noorega, kes võtab arstiõpinguid täie tõsiduse ja südamega ning vastab igati stipendiumi statuudile,“ selgitas Kärner.

1500 dollari suuruse stipendiumi pälvinud Sergei sõnul on ta toetuse üle väga tänulik. „Stipendium võimaldab mul veelgi rohkem õpingutele keskenduda, et saaksin veel paremini jätkata kõikide nende oluliste teadmiste ja oskuste omandamisega, mis loovad mulle tulevikus võimaluse saada heaks arstiks.“

Sergei sõnul on ta valitud õppevaldkonnaga väga rahul: „Kõik õppeaineid on siiamaani olnud väga põnevad ning õppejõud andekad ja professionaalsed. Eriti põnevad on mulle tundunud alusained nagu keemia, anatoomia ja füsioloogia.“ Tulevikus mõtleb Sergei hakata pidama ehk onkoloogi ametit: „Tegemist on keerulise, aga samas väga põneva erialaga, mis areneb tohutu kiirusega,“ selgitas ta.

Eesti Ameerika Fondi loodud Harald Luningi stipendium on mõeldud materiaalse toetusena õppe- ja teadustöös edukatele Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilastele. Stipendiumile kandideerimiseks tuli üliõpilastel esitada CV koos motivatsioonikirjaga, hinneteleht ja olemasolu korral ka publikatsioonide loetelu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.