Siirdatud südame on saanud juba kolm Eesti elanikku

Ida-Virumaalt pärit Natalja Mihhailova on kardioloogi Märt Elmeti teine õnnelik patsient, kes sai uue südame 2015. aasta lõpus.
Ida-Virumaalt pärit Natalja Mihhailova on kardioloogi Märt Elmeti teine õnnelik ...

Praeguseks on Eesti-Soome südamesiirdamise koostööprojekti käigus Helsingi ülikooli haiglas transplanteeritud kolm TÜ Kliinikumist suunatud patsienti. Viimane neist sel suvel.

TÜ Kliinikumi kardioloog Märt Elmet kinnitas, et selle aasta kevadel sai praeguseks 16aastane Eesti kooliõpilane TÜKis südamepumba ja suvel siirdati talle Helsingis süda. 

Kahest patsiendist, kes said uue südame mullu, oli ühel eelnevalt paigaldatud südamepump ja üks läks siirdamisele otse ilma pumba paigalduseta.

"Praeguseks on need patsiendid kõik juba tööle ja kooli tagasi jõudnud. Selle üle on mul väga hea meel," ütles doktor Elmet, kes patsientidega siirdamistel Soomes kaasas oli.

Siirdamise kulud kannab haigekassa ja Elmeti sõnul on haigekassa inimestega südamesiirdamise teemal korduvalt aru peetud ja koostöö on hästi sujunud. "Piiriüleselt toimuv südamesiirdamine on haigekassa poolt nõudnud mitmete keeruliste ja unikaalsete otsuste tegemist," ütles ta.

"Tahaksin haigekassat kiita konstruktiivse ja tulemusliku koostöö eest. Patsiendid on selle eest tänulikud," lisas kardioloog.

Peale viimast südamesiirdamist on ooteleht praeguseks jälle tühi. Küll aga on arsti sõnul päris mitmeid patsiente, kelle seisundit arstid jälgivad või keda valmistatakse ette südamesiirdamise ootelehele võtmiseks.

Südamesiirdamise ja südamepumpade teemal leiate mahuka loo septembrikuu ajakirjast Meditsiin Fookuses, mille leiate Meditsiiniuudiste paberlehe vahelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.