Täna lehes: tulekul on tervishoiutöötajate hoiatusstreik

Seekordse lehe kaanelugu räägib sellest, et krooniline rahapuudus on meedikute kannatuse proovile pannud ning 20. septembril on oodata tunniajast hoiatusstreiki.

Luubi all 

Euroraha abil üles ehitatud õendusabiosakonnad on alakasutatud -
haiglate voodihõive annab märku sellest, et modernseid õendusabi osakondasid ei kasutata täismahus. Paljudele on teenus lihtsalt liiga kallis.

 

Uudised

EMOde tööd ootab muutus: oktoobrist peaksid Tallinna haiglate EMOde töös toimuma muudatused, mis tagavad koormuse ühtlustamise.

 

Arvamused

Tervishoiusüsteemis toimuvast kirjutab arstide liidu tegevsekretär Katrin Rehemaa.

Diabeetik ja perearst: kuidas suhe toimib? Haigekassa suvine uuring selgitas, et osa diabeedihaigete jälgimisel on jäänud ebaselgeks, kes vastutab patsiendile ravijuhendis soovitatud uuringute määramise eest, kirjutab haigekassa vanemusaldusarst Triin Jaanimägi.

Ootamatult palju haigeid: haigekassa juht Tanel Ross põhjendab, miks tekkis selle aasta esimesel poolel ootamatult suur lisakulu C-hepatiidi ravimist. Ülikalli ravimi hind on praeguseks madalam.

 

Persoon

PERHi onkoloog Tiit Suuroja on lootusrikas jämesoolevähi sõeluuringu käivitaja. Mitu aastat tööd kandis vilja.

 

Fookus

Diabeet: mikroobid võivad olla seotud I tüüpi diabeedi väljakujunemisega, mõjutades keha immuunsüsteemi hävitama insuliini tootvaid rakke.

Uroloogia: PSA testi saaks paremini kasutada. Hädasti oleks vaja paremaid sõeluuringu strateegiaid, mis suudaksid parandada letaalse eesnäärmevähi diagnoosimise täpsust.

Abivahend: Uued muutused abivahendite osas. Riik lihtsustab abivahendite saamist, arstile lisatööd.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.