Perearstide selts: tunneme sügavat muret tervishoiu hetkeseisu üle

.
.

Eesti Perearstide Seltsi (EPS) liikmed esitasid eile perearstide aastakonverentsil perearstide ühtse seisukoha, millega väljendatakse sügavat muret tervishoiu rahastamise hetkeolukorra üle ning soovitakse tervishoiukorraldajatele otsustusjulgust.

Oleme olukorras, kus tervishoiusüsteemi efektiivsemaks muutmisest ei piisa, vaid süsteemi tuleb raha juurde tuua.

Erinevates raportites, analüüsides ning aruteludes Maailma Tervise Organisatsiooni ja Maailmapanga töögruppide koosolekutel on mitmed tervishoiu- ja finantsspetsialistid välja toonud, et tervishoiu rahastamine pole jätkusuutlik. Haigekassa eelarve on viimastel aastatel olnud pidevalt miinuses ning vajadus lisaraha leidmiseks on ilmne. Ettepanekud ja lahendused on poliitikute laual seisnud aastaid. Ootame, et poliitikud lõpetaksid süüdlaste otsimise ja keskenduksid enda rollile, milleks on otsustusjulgus ja vastutuse tajumine patsientide ees.

EPS kindel seisukoht on, et lisaraha ei saa tulla patsientide omaosaluse arvelt – see seaks takistusi arsti juurde pääsemisel ning süvendaks veelgi ebavõrdsust. Tervishoius peab säilima solidaarsuse printsiip.

Tervishoid vajab reformi ja ootame, et tervishoiuga seotud probleemide lahendamine algab koheselt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.