Violetta Riidas • 20 september 2016 12:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

HPV vaktsiin lisatakse riiklikku immuniseerimiskavva

Õde Maret Hansen tegi Viruplatsi Arstikeskuses toimunud meediabriifingu lõpus 2006. aasta 22. novembril avalikult 21 aastasele Sandra Tällile emakakaelavähi vastase süsti. Septembri lõpus andis Euroopa komisjon müügiloa maailma esimesele vähivaktsiinile, mis kaitseb emakakaelavähi vastu. See võimalus laienes ka Eestile ning Eesti ravimiamet registreeris vaktsiini ka meil kasutamiseks.  Foto: Veiko Tõkman

Alates 2018. aastast lisatakse HPV viiruse vastane vaktsiin riiklikku immuniseerimiskavva.

Sotsiaalministeerium on otsustanud lisada 2018. aastast riiklikku immuniseerimiskavva tütarlaste vaktsineerimise inimese papilloomiviiruse (HPV) vastu. See tähendab, et see vähki ära hoidev samm tehakse noortele tasuta kättesaadavaks. Teatavasti põhjustab HPV emakakaelavähki ja ehkki sellevastane vaktsiin on juba mõnda aega olemas, jääb suurel enamikul lapsevanematel – vaktsineeritavate siht­rühm on 12–14-aastased tütarlapsed – see tütrele võimaldamata, sest üsna kalli vaktsiini eest tuleb ise maksta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee